Chcesz pracować w Niemczech jako lekarz – szlifuj niemiecki. Problemy ze znajomościa języka niemieckeigo u lekarzy z zagranicy pracujacych Niemczech.

Ryzyko dla niemieckich pacjentów z powodu barier językowych lekarzy pracujących w Niemczech?

Coraz więcej lekarzy w Niemczech pochodzi z zagranicy. Rosną obawy związane z bezpieczeństwem pacjentów przyjmowanych przez lekarzy, którzy nie są Niemcami, które moga wyniknać z powodu niewystarczającej znajomości języka Niemieckiego przez lekarza pracującego w Niemieckim szpitalu lub przychodni.

Alarm podnosi prezes stowarzyszenia lekarzy w Niemczech. Więcej niż połowa lekarzy w wielu klinikach i szpitalach na wschodzie i zachodzie pochodzi z zagranicy. Umiejętności techniczne i wiedza lekarzy z zagranicy są często bardzo dobre, jednak poziom znajomości języka lekarzy pracujących jest zbyt ogólny.  A to bezpośrednio przekłada się na poziom bezpieczeństwa pacjętów.  Odnotowano już przypadki, kiedy lekarz z zagranicy pracyjący w Niemczech źle zrozumiał pacjenta i postawił złą diagnozę.

Lekarz z zagranicy rozpoczynający pracę w Niemczech nie musi zdawać egzaminu ze znajomości specjalistycznego słownictwa medycznegio.

Czy Niemcy zaostrzą przepisy weryfikujące poziom znajomości jezyka w zakresie specjalistycznego słownictwa medycznego dla osób chcących rozpoczac pracę w Niemczech na stanowisku lekarza?

Czekamy na rozwój sprawy….

 

Bez kategorii , , , , ,

Comments are closed.