Relacja z wydarzenia „Staw łokciowy…”, który miał miejsce 17 listopada br. w Katowicach.

17 listopada w Katowicach odbył się praktyczny kurs poświęcony dolegliwościom stawu łokciowego. Kurs przebiegał w dwóch równoległych sesjach:

1. Diagnostyka i leczenie operacyjne – w której uczestnicy mieli okazję śledzenia zabiegu artroskopii, odbywającego się na sali operacyjnej w nowoczesnym szpitalu. Zabieg oraz wprowadzenie teoretyczne przeprowadził dr med. Roman Pawlas. Uczestniczący w kursie specjaliści wysoko ocenili również część diagnostyczną, prowadzoną przez radiologa, dr med. Rafała Obuchowicza.

 
2. Diagnostyka i rehabilitacji – podczas której odbyły się warsztaty diagnostyki i usprawniania manualnego łokcia z udziałem dr Kendalla Chorosteckiego Bkin, DC (Kanada), mgr Tomasza Pawełka. Warsztaty poprzedził wykład prof. Józefa Opary oraz dr med. Rafała Obuchowicza.

Zarówno wykładowcy jak i sami uczestnicy wskazywali tematykę szkolenia za trudną i niszową. Podkreślano również, że tego typu kursy niezbędne są do zrozumienia trudnych procesów patologii zachodzących w tym obrębie narządu ruchu.

Zapraszamy do obejrzenia wideo-relacji http://youtu.be/9LHTwLIurfI

 

SZKOLENIA / KURSY / KONFERENCJE

Comments are closed.