Specjalista Medyczny ds. Świadczeń i Szkód Osobowych

specjalista medyczny

Twój zakres obowiązków

  • Likwidacja, opiniowanie oraz orzekanie w sprawach dotyczących świadczeń z ubezpieczeń na życie,
  • Ocena zasadności roszczeń oraz podejmowanie decyzji związanych z wypłatą świadczenia w oparciu o wiedzę medyczną, wewnętrzne regulacje, uwarunkowania prawne i orzecznictwo sądowe z zakresu ubezpieczeń na życie,
  • Akceptacja wypłat świadczeń zgodnie z udzielonym zakresem pełnomocnictwa,
  • Weryfikacja dokumentacji medycznej,
  • Opiniowanie w oparciu o wiedzę z zakresu ogólnych warunków ubezpieczeń oraz wiedzę medyczną,
  • Współpraca z innymi działami w firmie oraz z podmiotami zewnętrznymi w celu zapewnienia prawidłowej obsługi roszczeń,
  • Kontakty z Klientem (telefon, e-mail, pismo) w ramach prowadzonego procesu likwidacji.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe medyczne lub w trakcie studiów,
  • Umiejętność czytania dokumentacji medycznej,
  • Umiejętność podejmowania decyzji,
  • Samodzielność i odpowiedzialność,
  • Dobra organizacja pracy własnej,
  • Chęć uczenia się i samodzielnego zdobywania nowych kompetencji,
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego,

Mile widziane

  • Doświadczenie w likwidacji roszczeń medycznych.

To oferujemy

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Pakiet benefitów, m.in. opieka medyczna, karta sportowo-rekreacyjna, ubezpieczenie NNW
  • Zniżki na produkty ubezpieczeniowe Allianz
  • Udział w onboardingu – programie wdrożeniowym do firmy
  • Bezpłatne kursy językowe online
  • Możliwość rozwoju pasji i zainteresowań w ramach klubów sportowych i hobbystycznych
  • Benefity:
      • dofinansowanie zajęć sportowych
      • prywatna opieka medyczna
      • dofinansowanie nauki języków
      • ubezpieczenie na życie
    • zniżki na firmowe produkty i usługi

Allianz

Allianz jest miejscem dla tych, którzy nie boją się wyzwań. Miejscem wspierającym Cię w podejmowaniu inicjatyw, w którym możesz się rozwijać, a jednocześnie aktywnie wzmacniać naszą wiodącą pozycję na globalnym rynku. Troszcząc się m.in. o 85 milionów klientów prywatnych i korporacyjnych oraz ponad 142 tys. pracowników na całym świecie, Allianz promuje kulturę współpracy, działania i poszukiwania nowych rozwiązań. Najbardziej zależy nam na tym, aby klienci uznawali nas za partnera godnego zaufania i czuli się z nami bezpiecznie. Jeśli więc nie boisz się wyzwań, dołącz do Allianz.

Likwidacja roszczeń medycznych

ADMINISTRACJA, LEKARZE, Polska, SZUKAM PRACOWNIKA , ,