Unijne szkolenia dla pielęgniarek

Unijne szkolenia dla pielęgniarek

Szkolenia medyczne dla lekarzy i pielęgniarek odbywają się dzisiaj bardzo często. Dla tej pierwszej grupy pracowników zdrowia szkolenia te mają najczęściej charakter specjalistyczny. Szkolenia stomatologów, szkolenia dla neurologów, szkolenia dla chirurgów itd. mają charakter zbiorowy albo indywidualny. W ofertach znajdziemy również propozyce bardziej ogólne – np. w jaki sposób lekarz ma uniknąć odpowiedzialności cywilnej/karnej. Wiele konferencji czy innych spotkań tego rodzaju uczy również medyków podejścia do pacjenta, szczególnie tego trudnego, np. roszczeniowego czy agresywnego. Sporą popularnością cieszą się także szkolenia dla pielęgniarek. Wiele z nich finansowych jest z ramienia Uni Europejskiej. To szczególnie atrakcyjna oferta dla każdej pielęgniarki. Szkolenia medyczne finansowe z UE są często darmowe, a jeśli płatne – to bardzo mało. Spora część budżetu Europejskiej Wspólnoty przeznaczona jest na dokształcanie członków służby zdrowia, także pielęgniarek, których zawód jest bardzo potrzebny i odpowiedzialny.

Gdzie pielęgniarki mogą znaleźć oferty szkoleń dla siebie? Oczywiście, w internecie nie brakuje propozycji ofertowych. Można zapisywać się na nie przez internet albo drogą telefoniczną. Szkolenia mają charakter kwalifikacyjny, specjalistyczny oraz dokształcający. Spotkania te są bardzo różnorodne, mogą dotyczyć m.in,. endoskopii, prawa medycznego, wykonywania oraz interpretacji zapisu EKG, szczepień ochronnych, technologii dezynfekcji i sterylizacji. Tego rodzaju kursy medyczne trwają najczęściej do kilku dni. Wiele szkoleń uprawnia pielęgniarki do oddelegowania się z pracy.  Większość sióstr nie ma jednak problemu ze zwolnieniem się po to, by uczestniczyć w szkoleniu. W końcu ich chęć rozwijania się i dokształcania odbije się pozytywnie na pracy w danej placówce medycznej.

Najwięcej szkoleń dla pielęgniarek odbywa się w dużych miastach, szczególnie w Warszawie, Katowicach oraz w Krakowie. Wybierając tego rodzaju szkolenie nie można postępować pochopnie. Najlepiej sprawdzić opinie wśród znajomych z branży medycznej. Można sięgnąć również po opinie na forach internetowych. Trzeba jednak pamiętać, że to ostatnie źródło czerpania informacji nie zawsze jest wiarygodne, dlatego nie warto traktować go jako główne źródło. Koniecznie trzeba również sprawdzić czy dana placówka posiada certyfikat CKPPiP.

Polskie pielęgniarki coraz częściej decydują się na wzięcie udziału w tego rodzaju szkoleniach. Są chętne, by się rozwijać. Zresztą w branży medycznej jest to nieuniknione. Charakter pracy ciągle się zmienia, zmieniają się procedury, udoskonala są metody leczenia. Rozwijanie wiedzy jest niezmiernie istotne, nie tylko, jak mogłoby się wydawać, wśród lekarzy. Pielęgniarki zdają sobie z tego sprawę, ale bardzo często nie czują motywacji do tego, by się doszkalać. Wciąż ich warunki pracy nie są najlepsze. Ogromny natłok pracy i bardzo nieatrakcyjne zarobki nie zachęcają do tego, by inwestować w siebie dodatkowo.

 

PIELĘGNIARKI, SZKOLENIA / KURSY / KONFERENCJE , ,

Comments are closed.